Google+

Dramatism la cote maxime, in finala Cupei Moldovei la futsal. Dinamo a cucerit trofeul, in meciul cu formatia Classic, reusind sa marcheze golul victoriei in ultimele secunde - VIDEO

Embed:

Dramatism la cote maxime, in finala Cupei Moldovei la futsal. Dinamo a cucerit trofeul, in meciul cu formatia Classic, reusind sa marcheze golul victoriei in ultimele secunde. Este prima cupa, pentru dinamovisti.

In al noualea cer de fericire, jucatorii echipei Dinamo, au inceput sarbatoarea imediat ce au primit trofeul si au continuat-o in vestiar. Finala Cupei Moldovei s-a disputat la Futsal Arena FMF, din comuna Ciorescu, si a fost una extrem de echilibrata. Incercarile ambelor echipe de a marca nu au fost incununate de succes, in prima repriza. Si jocul portarilor a fost splendid.

In schimb, dupa pauza, suporterii au primit ce si-au dorit. Dinamo a deschis scorul, prin Andrei Negara. Classic, care a cucerit cupa anul trecut si a egalat scorul, prin Leonid Podlesnov. Echilibrul pe tabela s-a pastrat inca mult timp, iar, cu 12 secunde ramase de jucat, Dinamo a dat lovitura de gratie. Sergiu Munteanu a marcat golul decisiv.

Sergiu MUNTEANU, JUCATOR DINAMO: "Pe final, noi am apasat mai tare, in atac, dar jocul a fost 50 la 50. Classic nu a meritat sa piarda asa, cu 12 secunde ramase pana la final."

Andrei NEGARA, JUCATOR DINAMO: "Echipele au fost egale, dar fizic, am rezistat putin mai mult. S-a vazut, in repriza a doua, ca echipa Classic s-a asezat, putin, in porti."

Ruslan CIOCOI, JUCATOR CLASSIC: "Parerea mea este ca Dinamo e o echipa mult mai slaba, doar ca a marcat doua goluri de la 15-20 de metri. Au avut noroc."

In campionat, Dinamo este lidera si are 3 puncte avans fata de Classic. Pana la finalul turneului, mai sunt programate 5 etape. Duminica viitoare, Dinamo si Classic vor juca in meci direct.

Sursa: PRO TV