Google+

Manchester City, cu un pas in sferturile Ligii Campionilor, dupa 1-3 la Kiev. PSV si Atletico Madrid au remizat in Olanda

Manchester City este cu un pas in sferturile Ligii Campionilor, dupa cea mai convingatoare victorie in optimi. Cetatenii s-au impus cu 3 la 1 in deplasare in fata ucrainenilor de la Dinamo Kiev si acum in retur trebuie doar sa-si mentina rezultatul.

Partida a fost practic decisa dupa prima repriza, atunci cand Manchester City conducea cu 2 la 0 gratie golurilor inscrise de Sergio Aguero si David Silva.

Dinamo Kiev a avut si ea momentul sau de sclipire si in partea secunda a inscris prin Buyalskyy, dar City a mai marcat odata pe final prin Yaya Toure care a stabilut scorul final de 3 la 1 in favoarea echipei engleze.

Intr-o alta partida, gruparea olandeza PSV Eindhoven a remizat pe teren propriu 0 la 0 cu spaniolii de la Atletico Madrid.

Meciurile retur se vor desfasura peste 3 saptamani.

Sursa: PRO TV