Google+

Roma va juca pentru liga campionilor. Aceasta s-a impus cu scorul de 2 la 1 in fata Bologniei - VIDEO

Embed:

AS Roma se tine strans de Milan in clasamentul Seriei A. Ieri, lupii s-au impus cu scorul de 2 la 1 in fata Bologniei si s-au apropiat la un singur punct de milanezi. Intre cele doua echipe se anunta o lupta infernala, asa cum in joc sunt puse biletele de Champions League.

Roma tine cu dintii de locul 4. Aseara, gladiatorii de pe Stadio Olimpico, s-au impus cu 2 la 1 in fata Bologniei.

In prima repriza, ocaziile de gol au oscilat de la o poarta la alta si abia in startul reprizei secunde, Aleksandar Kolarov a trimis mingea in plasa, de la punctul cu var.

In minutul 73, Federico Fazio a finalizat pasa lui Daniele De Rossi si a majorat scorul pana la 2-0. Acest gol a fost al 4-lea pentru fundasul argentinian, in stagiunea curenta.

Oaspetii au redus din diferenta in minutul 84 prin Nicola Sansone. Aceasta reusita a fost prima pentru atacantul Bologniei, dupa revenirea in Italia.

Datorita acestei victorii, AS Roma acumuleaza 41 de puncte, apropiindu-se la un singur punct de AC Milan. Lupii si diavolii lupta pentru pozitia a 4-a, ultimul loc care garanteaza prezenta in sezonul urmator Champions League.

Adversara Romei de ieri, Bologna, ocupa treapta cu numarul 18, aflandu-se in zona de retrogradare.

Sursa: PRO TV