Trei persoane au ajuns la spital, dupa ce doua masini s-au lovit puternic. S-a intamplat aseara in apropiere de satul Crasnoarmeiscoe din Hincesti.
Potrivit politiei, o tanara de 22 de ani aflata la volanul unei masini de model Opel, a intrat pe contrasens pentru a efectua o depasire si s-a lovit frontal cu un Mercedes.
In urma impactului, ambii soferi si un pasager au fost transportati la spitalul raional din Hincesti pentru ingrijiri medicale. Responsabilii de la spital nu ne-au raspuns la telefon pentru a ne spune despre stare pacientilor.
Oamenii legii au initiat o ancheta pentru a stabili toate circumstantele.
Pe Telegram-ul Pro TV Chisinau gasiti imaginile, dar si stirile momentului din Moldova si din intreaga lume! Fii reporter Pro TV. Daca ai surprins imagini care pot deveni o stire, ni le poti trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.

