Ministrul Sanatatii, Ala Nemerenco, spune ca astazi starea soferitei din Porsche care a intrat violent intr-un troleibuz acum 2 zile se imbunatateste. Despre asta, Nemerenco a vorbit in cadrul sedintei Guvernului.

Ala NEMERENCO, MINISTRUL SANATATII: "Soferita este intr-o stare extrem de grava. Astazi a aparut prima dinamica pozitiva. Diagnoza este politraumatism masiv. Nu este niciun organ care nu ar fi fost afectat."

La moment a intrat in operatie o alta persoana, care a avut de suferit in timp ce se afla n troleibuz. Toata asistenta medicala este gratuita, cheltuielile sunt destul de mari. A venit rezultatul prelevat de la soferita. Acoolul in sange este egal cu 2,15 promili."