Cazul despre care s-a aflat de pe o retea de socializare, precum ca intr-un orfelinat din capitala copiii ar fi batuti si tratati necorespunzator, nu a fost confirmat.

Despre acest lucru a anuntata Directia Educatie, angajatii careia au mers in institutii si au discutat cu mai multi copii.

Astfel, nu au fost relatate actiuni de tratament agresiv, care ar afecta psihologic micutii.