Diminetile au devenit de cosmar in capitala, odata cu inceperea noului an scolar. Elevii se plang ca intarzie la ore. Isi gasesc cu greu un loc in transportul public, iar strazile sunt arhipline. Se circula bara la bara si s-au format ambuteiaje pe mai multe strazi din capitala.

Se circula anevoios la cercul de la Creanga in aceste momente, iar microbuzele abia de mai opresc in statii, intrucat sunt incarcate pana la refuz.

Situatia e si mai grava in statiile de pe strada Aleco Russo. Pasagerii asteapta minute in sir pentru a putea urca intr-un troleibuz.

Stirea se actualizeaza.