Gheretele care au aparut de la inceputul verii in parcurile din capitala vor fi evacuate in octombrie. Decizia a fost luata astazi de primarul interimar, Ruslan Codreanu.
In ultimele luni in parcurile din oras au aparut mai multe gherete decat erau pana acum. Nu toate punctele de comercializare au respectat schemele de amplasare, astfel, ca se gasesc cate 6 gherete una langa alta.
Numai in parcul Valea Trandafirilor au aparut 8. Prin urmare, agentii economici urmeaza sa informeze pretorii de sector despre aplasarea lor. Cei care nu se vor conforma regulamentului vor fi sanctionati.

