Un grav accident rutier s-a produs aseară în apropiere de Bălți. Două automobile s-au ciocnit frontal, după ce un șofer a intrat în depășire într-un loc nepermis.

Imaginile de la locul accidentului arată cele două automobile grav avariate. 

Potrivit poliției, șoferul unui BMW, în vârstă de 31 de ani, a intrat în depășire într-un loc nepermis și a lovit o mașină de model Toyota, condusă de un bărbat de 67 de ani, care efectua manevra de întoarcere. 

În urma impactului, patru persoane au primit îngrijiri medicale, dar nu a fost nevoie de spitalizarea acestora. Conducătorii auto nu consumase alcool, a arătat testul alcoolscopic. Cazul este acum investigat de poliție.

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.