Două persoane au fost transportate la spital în urma unui accident produs ieri, în localitatea Dănceni.
Potrivit poliției, o șoferiță de 24 de ani nu s-ar fi asigurat în timpul schimbării direcției de mers și a intrat în coliziune cu un alt automobil, condus de un bărbat de 56 de ani.
În urma impactului, șoferul și o pasageră de 49 de ani din celălalt vehicul au avut nevoie de îngrijiri medicale și au fost transportați la spital.
Ambii conducători auto au fost testați alcoolscopic, rezultatele fiind negative.
Poliția investighează cazul.


