O ambulanta a fost vandalizata in localitatea Slobozia, Stefan Voda. Un individ a spart girofarul, dar si o fereastra cu un obiect din lemn.
Potrivit Centrului National de Medicina Urgenta Prespitaliceasca, totul s-a intamplat ieri, in jurul orei 23:00.
In timp ce medicii se aflau la pacient, un individ s-a apropiat de ambulanta si a spart girofarul si fereastra laterala cu un obiect dur din lemn.
Politia urmeaza sa investigheze cazul.
![]()
![]()
![]()
Acum 2 zile, in capitala o ambulanta a ramas fara ferestre si oglinzi, dupa ce un individ a distrus-o cu o ranga metalica suparat ca medicii, pe care i-a chemat ca sa ofere ajutor iubitei sale, nu venisera inca. Soferul din vehicul a fost agresat si a blocat usile, insa masina a ramas distrusa.
Ulterior, faptasul a fost incatusat si retinut de oamenii legii.

