Doi copii cat pe ce sa fie loviti de o masina, dupa ce au incercat sa treaca strada neregulamentar, in capitala. Momentul a fost surprins de camera de bord a soferului. 

Din imaginile video publicate pe o retea de socializare se vede cum doi copii incearca sa treaca strada inafara trecerii de pietoni, fara a se asigura, insa cat pe ce sa fie loviti de un automobil. Din fericire soferul a reusit sa reactioneze si a franat.

Ulterior, un alt copil a trecut neregulamentar strada si a indepartat micutii.

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  gasiti imaginile, dar si stirile momentului din Moldova si din intreaga lume! Fii reporter Pro TV. Daca ai surprins imagini care pot deveni o stire, ni le poti trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.  

Sursa video: Facebook/Город без Маршруток