O femeie de 57 de ani a murit pe loc, dupa ce a fost lovita de un automobil, in timp ce se plimba pe scuter, la Basarabeasca.

Potrivit politiei, totul s-a intamplat astazi, in jurul orei 09:15, ls Basarabeasca. O femeie de 57 de ani, care se afla la ghidonul unui scuter, a vrut sa se intoarca fara a semnaliza si a fost lovita de un automobil de model Mazda, condus de un barbat. 

In urma impactului, femeia a murit pe loc.

Politia cerceteaza in continuare cazul.

Pe Telegram-ul Pro TV Chisinau gasiti imaginile, dar si stirile momentului din Moldova si din intreaga lume! Fii reporter Pro TV. Daca ai surprins imagini care pot deveni o stire, ni le poti trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.