Doi moldoveni in varsta de 26 si respectiv 31 de ani din Comrat si Slobozia au fost retinuti de politistii de frontiera in timp ce intentionau sa iasa din tara fara acte de indentitate.

Potrivit politiei de frontiera, totul s-a intamplat ieri punctul de trecere Basarabeasca. Cei doi mergeau pe jos, se indreptau spre linia de frontiera, insa comportamentul suspect i-a dat de gol. Opriti de politisti, cei doi le-au spus ca intentionau sa ajunga in Odesa, fara acte de identitate.

Indivizii au fost retinuti. Unul dintre ei era anuntat in cautare de catre politia din Cimislia, fiind suspectat de furt.