Un cablu care s-a rupt in aceasta dimineata a speriat locatarii unui bloc din capitala. Acestia se plang ce nu stiu ce sa faca cu firul care atarna in curte si ca le este frica sa treaca prin zona.

Un vizitator al site-ului protv.md, ne-a expediat cateva imagini si spune ca, de dimineata, locuitorii unui bloc din centrul capitalei se tem sa merga prin curte. De vina ar fi un cablu care s-a rupt si atarna peste cativa copaci de acolo.

Oamenii spun ca firul ar putea fi unul de electricitate, astfel ca le este frica sa treaca prin curte, intrucat ar putea fi electrocutati.

Deocamdata nu se cunoste despre ce cablu este vorba si din ce cauza s-au rupt.