Au ales plajele lacurilor din capitala pentru a fugi de soarele arzator.

 In timp unii locuitori ai capitalei spun ca profita de vremea frumoasa pentru a prinde bronz, altii zic ca temperaturile insupurtabile i-a trimis aici. Oamenii se scalda in continuu si spun ca nu isi doresc sa mai iasa din apa intrucat doar asa se mai pot racori un pic. 

In timp ce unele dintre fete au ales sa faca toples, barbatii spun ca doar cu o bere rece se mai pot racori nitel.

STIREA SE ACTUALIZEAZA.

Serviciul Hidrometeorologic de Stat e emis cod portocaliu de canicula in intreaga tara. De astazi, avem temperaturi inalte de pana la 38 de grade Celsius, care ne pun serios in garda, iar de maine, canicula intra cu adevarat in forta.