Ofițerii CNA și procurorii au descins cu percheziții la primăria Orhei într-un dosar pornit pe faptul coruperii pasive și încălcării modului de gestionare a mijloacelor financiare ale partidelor politice.

Potrivit CNA, sunt vizați mai mulți funcționari publici. 

„Cu detalii despre persoanele bănuite vom reveni după finalizarea acțiunilor procesuale”, au precizat responsabilii instituției. 
 

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.