Acum cateva minute, un barbat beat a fost escortat din troleibuz de politisti, dupa ce a sarit la bataie la mai multe persoane, iar ulterior la oamenii legii, care au venit sa calmeze spiritele.

Potrivit politiei, totul s-a intamplat la intersectia strazilor Columna cu Bodoni.

La fata locului s-au deplasat doua echipaje de politie si o ambulata. Astfel, politistii au depistat in troleibuzul nr.24 un barbat, care zacea la podea.

Ulterior, din discutiile cu martorii, s-a aflat ca barbatul, la un moment dat, a cazut de pe scaun. Pasagerii au incercat sa-l ajute, insa s-au ales cu un comportament violent si agresiv din partea acestuia.

Barbatul a sarit la bataie la persoanele din troleibuz si la oamenii legii, care l-au scos cu forta din unitatea de transport.

Barbatul in varsta de 43 de ani a fost dus la Inspectoratul de politie pentru documentare.

La moment, se stabilesc toate circumstantele.