Un consilier de probațiune din cadrul Biroului de Probațiune Bălți, a fost reținut pentru 72 de ore. Acesta a primit 4000 de lei de la un locuitor din Bălți, pentru a nu-i verifica graficul de executare a muncii neremunerate în folosul comunității.
Potrivit CNA, bărbatul a luat 4000 de lei de la un locuitor, pentru a nu-i controla graficul orelor de munca în folosul comunității, care le luasera din cauza încălcării regulilor de securitate a circulației rutiere.
De asemenea, banii au fost transmiși sub controlul CNA, iar banuitul a fost reținut pentru 72 de ore.
Investigația pe caz continuă.
Pe Telegram-ul Pro TV Chisinau găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.