Un pieton de 41 de ani a fost lovit de un automobil în timp ce traversa neregulamentar strada, la Bălți. Acesta a fost transportat la spital.
Potrivit poliției, totul s-a întâmplat ieri în jurul orei 20:00.
Un șofer de 38 de ani din Bălți care conducea un automobil Hyundai, a lovit un pieton de 41 de ani, care a vrut să traverseze strada neregulamentar.
Pietonul a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, iar rezultatul a fost negativ.
Cercetările continuă.
Pe Telegram-ul Pro TV Chisinau găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.
Sursă video: Facebook/ TV NORD

