Un pieton de 41 de ani a fost lovit de un automobil în timp ce traversa neregulamentar strada, la Bălți. Acesta a fost transportat la spital.

Potrivit poliției, totul s-a întâmplat ieri în jurul orei 20:00.

Un șofer de 38 de ani din Bălți care conducea un automobil Hyundai, a lovit un pieton de 41 de ani, care a vrut să traverseze strada neregulamentar. 

Pietonul a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale. 

Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, iar rezultatul a fost negativ. 

Cercetările continuă.

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.

Sursă video: Facebook/ TV NORD