11 persoane au fost ranite in Kamceatka, dupa ce un sofer beat a intrat cu masina intr-o statie.
Tragedia s-a produs in aceasta dimineata, in timp ce oamenii asteptau autobuzul pentru a merge la serviciu. Soferul, in varsta de 28 de ani, a pierdut controlul asupra volanului si a izbit in multime.
Dintre cei 11 raniti, 7 au fost spitalizati, printre care si copii. Soferul a fost arestat preventiv.


