3 romani au murit in Belgia, iar doi au fost spitalizati, dupa ce microbuzul in care se aflau a cazut intr-o prapastie.


In microbuz se aflau, in total, 6 oameni. Autovehiculul se deplasa pe o autostrada, iar la un moment dat, soferul a pierdut controlul asupra volanului si masina s-a rasturnat in rapa.

Microbuzul a luat foc, iar cativa pasageri au murit arsi de vii, precizeaza presa romaneasca.

In microbuz a fost gasita o cantitate mare de cupru topit, asa ca anchetatorii incearca sa afle si provenienta acestei incarcaturi. Nu este exclus ca metalul sa fi fost furat.