Si unii francezi cred ca Apocalipsa e aproape, iar acest lucru le-a facut pe autoritati sa ia masuri. Accesul spre cel mai inalt munte din Pirinei a fost inchis din cauza ca oamenii au inceput sa se refugieze acolo.


In preajma muntelui Bugarach din Pirinei corturile au aparut ca ciupercile dupa ploaie. De teama apocalipsei, unii francezi practic s-au mutat in munti, dorind sa supravietuiasca sfarsitului lumii. Acest barbat locuieste aici de doua saptamani.


Autoritatile au inchis accesul spre munte de pe 19 pana pe 23 decembrie, pana cand zarva se va potoli.


Autoritatile au anuntat ca muntele va fi pazit de mai multe echipe de politisti.