Au fost momente de groază în centrul orașului german Leipzig. Două persoane au murit după ce un individ a intrat cu mașina într-un grup de oameni. 

Autorul faptei a fost arestat imediat, când încă se afla în autoturism. Este vorba de un cetățean german în vârstă de 33 de ani, cunoscut poliției. 

Pe lângă cele două victime decedate, alte trei persoane au fost grav rănite. Motivul tragediei este încă investigat. 

Bărbatul era cunoscut ca având probleme psihice.