Si politistii platesc amenda. Cativa agenti de circulatie din Los Angeles au achitat 250 de mii de dolari, drept despagubire morala, unei femei insarcinate pentru ca au batut-o.

Presa straina anunta ca politistii au fost infuriati ca femeia, in varsta de 30 de ani, vorbea la telefon in timp ce conducea automobilul.

Soferita insarcinata a fost doborata la pamant, iar un politist i-a aplicat o palma si a fortat-o sa puna capul pe asfalt. Dupa aceasta, oamenii legii i-au pus catuse, iar cand au dus-o in masina politiei au lovit-o cu piciorul in spate.

Femeia i-a dat in judecata, iar barbatii au fost gasiti vinovati pentru depasirea atributiilor de serviciu.