Doi tineri din China au ajuns la spital dupa ce au comandat o bautura racoritoare. S-a constatat ca s-au otravit cu detergent.

Atat tanarul, cat si prietena sa, dupa ce au baut, au simtit arsuri si au fost internati de urgenta. Administratia localului fast food s-a justificat spunand ca un angajat a pus din greseala detergent pentru vase intr-un pahar destinat bauturilor racoritoare. Administratia a anuntat ca va plati despagubi celor doi clienti.