O mama inconstienta din Bucuresti si-a aruncat fetita din taxi, in timp ce vehiculul se deplasa pe un pod.


Copila, in varsta de un an si jumatate a ajuns la spital, insa viata sa nu este in pericol. Martorii spun ca femeia, in varsta de 40 de ani si-a aruncat copilul din masina, in timp ce vehiculul se deplasa. Soferul a oprit imediat taxiul.

Presa romaneasca precizeaza ca mama are tulburari psihice si, cel mai probabil, va fi dusa la un spital de psihiatrie. Totodata, s-a stabilit ca aceasta nu este pentru prima data cand femeia incearca sa-si omoare copilul.

Politia a deschis dosar pentru tentativa de omor.