Detinutii dintr-o inchisoare din Chile s-au apucat de dansat. Ei au luat cateva ore de dans, apoi au dat un adevarat concert in fata gardienilor.
Cei peste 5 mii de detinuti dintr-o inchisoare din Santiago s-au imbracat in galben, verde si portocaliu pentru a se avanta in dans. Timp de 20 de minute, ei s-au miscat pe ritmuri latino. Directorul penitenciarului s-a aratat multumit.
Condamnatii s-au pregatit sub indrumarea unui coregraf, invitat special de directorul inchisorii. Proiectul are drept scop reducerea violentei in randul detinutilor si reintegrarea acestora in societate.


