Temuta "Apocalipsa mayasa" a trecut fara incidente. Pentru unii ziua de ieri a insemnat inceputul unei noi ere. Motiv de petrecere au gasit si turistii stransi intr-un satuc din Franta, desi unii dintre ei s-au aratat dezamagiti ca nu au zarit nicio o nava extraterestra.

La Bugarach, nici urma de nave extraterestre care ar fi trebuit sa-i puna la adapost de cataclism pe cei aflati in micul sat montan din sudul Frantei.



Dezamagitor pentru cei care se asteptau sa vada imagini desprinse dintr-un scenariu SF. Iar daca tot nu a venit Sfarsitul Lumii, turistii au decis sa se bucure. Si in Italia, adeptii unui guru indian, au sarbatorit, sustinand ca alinierea galactica ne va conecta cu energiile universului.



Acest lucru va schimba modul cum percepem realitatea, sustin ei. Iar in Rusia, in jur de 1000 de oameni s-au adapostit in buncarul lui Stalin, la aproximativ 60 de metri sub pamant, dupa care au iesit in siguranta.