O femeie de 27 de ani, din Rusia, a decis sa pedepseasca dur amanta sotului sau. Aceasta a stropit cu benzina scarile si a dat foc casei acesteia. In urma incendiului, doi copii, de doi si patru ani, au ars de vii.
Potrivit portalului rus www.lifenews.ru, cazul a avut loc in orasul Baskotarstan din Rusia. Dupa ce a incendiat casa, femeia a participat la stingerea incendiului. Dupa ce focul a fost stins, in casa au fost gasiti doi copii morti - o fetita de doi ani si un baietel de patru ani. Acestia au ars de vii. Corpurile lor carbonizate au fost gasite alatui unul de celalalt. Alti copii care se aflau in casa si mama acestora au reusit sa se salveze.
Potrivit vecinilor, conflictul dintre cele doua femei a inceput mult timp in urma. Totul, din cauza geloziei. Vecinii spun ca nu e prima data cand femeia a incercat sa se razbune pe rivala sa. Inainte cu trei zile de acest incident, femeia a mai incercat sa dea foc casei. Acesta a fost stins la timp de vecini.
Stapana casei este mama cu multi copii. Acum ea este internata in spital cu arsuri. Copiii care au ramas in viata urmeaza sa fie repartizati pe la orfelinate pana la externarea ei.
Inculpata a fost arestata la o zi de la omor. Acum ea este cerceata penal.


