Situatia in Connecticut incepe sa revina la normal. Elevii din scoala unde s-a produs masacrul s-au intors la lectii. Acestia inca sunt in stare de soc.

Elevii nu au revenit in scoala in care s-a produs carnagiul, ci la o institutie de invatamant din apropierea acesteia.

Mobilierul de la scoala in care au invatat copii va fi transportat la noua lor scoala, pentru ca elevii sa se simta mai comod in noua institutie.

Acum patru zile un individ a intrat intr-o scoala, unde a ucis 26 de oameni, intre care 20 de copii cu varste de sase si sapte ani.