Desi Craciunul bate la usa, in sudul Frantei parca a venit primavara. Temperaturile au urcat ieri pana la 22 de grade Celsius, iar oamenii au umplut terasele si plajele.

Multi s-au intins pe nisip, pastrandu-si totusi hainele, iar surferii au profitat de vreme, ca sa se arunce in valuri.

Sudul Frantei se bucura in general de o clima blanda, totusi rareori urca temperaturile atat de mult in decembrie. Si Parisul si-a doborat recordul de caldura pentru aceasta perioada, cu o minima de 14 grade, inregistrata ieri.