Doi barbati din Romania au recurs la un gest disperat, dandu-si foc in fata unei primarii de la Bucuresti. Unul dintre ei, in varsta de 50 de ani, a murit.
Presa noteaza ca barbatul s-a stins nu din cauza arsurilor, ci in urma unui stop cardiac, pe care l-a suferit imediat ce pompierii au stins flacarile. Medicii, care au supravegheat actul de protest, nu au reusit sa-l resusciteze.
Celalat barbat nu a avut de suferit, dar a fost dus la o sectie de politie. Cei doi si-au manifestat astfel nemultumirea ca nu pot intra in audienta la primarul Sectorului 5 din Bucuresti. Ei sustineau ca au de rezolvat probleme legate de locuinta si serviciu.


