Guvernul de la Bucuresti ramane pe pozitii. Motiunea de cenzura depusa de opozitie a fost respinsa.
200 de parlamentari au fost pentru, din 233 de voturi necesare. Partidul Liberal a initiat motiunea de cenzura, spunand ca actuala guvernare a dus tara intr-o criza. Inainte de dezbateri, premierul Viorica Dancila a spus ca nu ii este frica sa piarda conducerea executivului.

