Imagini disperate in Canada. Un grup de balene a esuat pe un tarm inghetat.
Mamiferele au fost surprinse de cativa trecatori, care au cerut autoritatilor sa trimita un spargator de gheata. Asta pentru ca balenele au nimerit intr-o copca si nu aveau suficient oxigen. Dupa ce au luat cate o gura de aer, acestea au iesit pe rand din apa.
Oamenii au privit disperati lupta mamiferelor pentru viata, fara a le putea ajuta. Presa straina nu precizeaza daca vreo balena a pierit. Autoritatile din Monteal spun ca vor gandi o solutie pentru a evita asemenea incidente.


