In Egipt continua confruntarile sangeroase, in pofida starii de asediu declarate de autoritati.
Starea de asediu a fost anuntata in trei regiuni, pentru toata perioada zilei, pe timp de o luna. Armata este gata sa intervina, dupa ce ieri Guvernul egiptean a permis acest lucru.
Presedintele Morsi a facut apel la un dialog cu opozitia in incercarea de a dezamorsa criza, insa aceasta a refuzat sa discute.
Confruntarile s-au declansat cu o noua putere in Egipt acum o saptamana, dupa ce s-a marcat doi ani de la inlaturarea fostului lider Hosni Mubarack.


