Un incendiu devastator a avut loc în Scoția. Gara Centrală din Glasgow, una din cele mai cunoscute, a luat foc, iar o clădire s-a prăbușit parțial.
Din imaginile apărute pe rețele se văd flăcări uriașe care cuprind clădirea și coloane groase de fum care se ridică deasupra centrului orașului.
Pompierii au intervint cu mai multe autospeciale și platforme înalte pentru a stinge incendiul, care a izbucnit într-un magazin de țigări electronice și s-a extins rapid.
Din fericire nimeni nu a avut de suferit.

