Regina Angliei a felicitat britanicii cu ocazia Craciunului, intr-o noua dimensiune. In premiera, regina Elizabeta si-a inregistrat mesajul in format 3D. Ea a facut o retrospectiva a anului si a multumit celor care lucreaza si de sarbatori.


In aceste zile Marea Britanie este afectata de grave inundatii, multi oameni fiind nevoiti sa-si paraseasca locuintele, iar salvatorii sunt aproape tot timpul la munca. 

In acelasi mesaj video, Elizabeta a doua isi exprima multumirea fata de toata lumea care a sarbatorit cu ea aniversarea de diamant la Casa Regala.


Regina a vorbit si despre Jocurile Olimpice desfasurate vara la Londra.


Mesajul a fost difuzat la scurt timp dupa ce regina a participat la un serviciu divin de Craciun. Regina transmite mesajul de Craciun din 1952, iar anul acesta a fost inregistrat pentru prima data in format 3D.