Pentru a ajuta copiii bolnavi de inima, mii de mosi Craciuni au participat la o cursa de alergari la Paris. Cei care i-au privit au depus bani in niste boxe speciale, iar donatiile vor ajunge la spitalele pentru copii.

Principalul bulevard din Paris a fost ocupat de circa 4 mii de Mosi Craciuni si Craciunite. Imbracati cu totii in alb si rosu, acestia s-au intrecut la alergat.


Cursa Mosilor a fost organizata cu scopul de a se strange donatii pentru spitalele de copii.