O furtuna de zapada a lovit centrul Rusiei, asa ca Moscova e sub nameti. Traficul rutier a fost paralizat, pe strazi s-au format cozi kilometrice de vehicule. Situatia a fost ingreunata si de polei. Pasagerii unui troleibuz au fost nevoiti sa-l impinga.

Dupa o noapte infernala, in care a nins si a viscolit, moscovitii s-au trezit inzapeziti. Presa rusa anunta ca traficul din Moscova, dar si din suburbii a fost paralizat.


Meteorologii rusi au anuntat ca noaptea trecuta a nins cat pentru toata iarna. Asa ca autoritatile au fost nevoite sa scoata toate autospecialele - in jur de 15 mii.


Meteorologii rusi anunta ca in aceasta noapte se asteapta o noua furtuna de zapada.