O nava cu 8 marinari la bord a disparut in Marea Ohotsk. Vaporul Amurskoe s-a pierdut noaptea trecuta in larg, dupa ce a trimis un semnal de alarma.
Un oficil rus de la Serviciul de Salvare a anuntat ca operatiunea de cautare n-a dat inca niciun rezultat.
Se presupune ca nava a disparut din cauza unei furtuni insotite de lapovita.
Initial, presa rusa a anuntat ca la bord erau 11 marinari, insa ulterior s-a aflat ca 3 dintre ei nu au iesit in larg pentru ca se simteau rau.


