O noua rafuiala intre cartelurile de droguri din Mexic s-a incheiat cu omorul a 17 oameni. Cadavrele dezmembrate au fost descoperite langa o ferma.
Potrivit presei locale, victimele sunt barbati, care au avut legaturi cu mafia drogurilor. Crima a fost comisa chiar de ziua independentei Mexicului.
Potrivit unor date ale politiei, in ultimii 6 ani au fost ucisi circa 50 de mii de oameni, toti fiind victime ale gruparilor mafiote specializate in traficul de droguri.


