Palatul Buckingham din Londra s-a colorat aseara in roz, gratie unei campanii de combatere a cancerului la san.


Campania a fost lansata de catre Casa Regala si autoritati. Astfel, timp de o luna in Marea Britanie vor fi organizate mai multe actiuni pentru a atrage atentia asupra pericolului maladiei.

Totodata, in aceasta luna vor fi iluminate in roz si alte destinatii turistice din capitala britanica, cum ar fi Turnul Londrei.