Presa romaneasca a publicat primele imagini cu tanara lovita acum doua zile la Bucuresti de o masina a Ambasadei ruse.
In imaginile surprinse de camerele de supraveghere se vede cum fata in varsta de 19 ani incearca sa traverseze la trecerea de pietoni, iar un automobil vine cu viteza si o loveste in plin.
Tanara se afla acum la terapie intensiva. La volan se afla secretarul ambasadei ruse la Bucuresti, care beneficiaza de imunitate diplomatica. Astfel, el nu poate fi arestat sau plasat in detentie.


