Un grup de oameni a luat cu asalt un tribunal din capitala argentiniana si a atacat fortele de ordine.


Demonstrantii sunt nemultumiti ca tribunalul a achitat 13 persoane acuzate de proxenitism si de disparitia unei tinere. Asa ca au venit in fata instantei sa-si manifeste indignarea.

In timpul confruntarilor cu fortele de ordine cativa oameni din ambele tabere au fost raniti, iar magazinele si statiile de transport din preajma au fost vandalizate.

Presa locala anunta ca protestatarii au aruncat cu pietre in tribunal, dar si in trecatori. Deocamdata nu se cunoaste numarul exact al ranitilor.