Cazurile de umilire a agentilor de circulatie de catre soferi devin frecvente in Rusia. Un politist din Murmansk a oprit o masina pentru a verifica actele soferului, acesta insa a apasat pe acceleratie si a pornit cu agentul de circulatie luat pe capota.
Unul dintre colegii ofiterului a reusit sa patrunda in vehicol din mers, iar altul a tras in rotile masinii. Politistul luat pe capota a fost tarat circa 200 de metri.
Soferul a fost scos cu forta din vehicol si dus la comisariat. El a fost lipsit de permisul de conducere si risca un dosar penal. Acum cateva zile, un alt agent de circulatie a fost tarat jumatate de kilometru, la Stavropol.


