Un mitropolit din Bulgaria si-a donat ceasul de aur Rolex unei biserici pentru plata facturii la electricitate.

Presa anunta ca factura depasea 1500 de euro. Banii luati pe Rolex au fost suficienti atat pentru factura, cat si pentru alte necesitati ale bisericii.

Facturile pentru curent s-au dublat in Bulgaria in luna ianuarie, ceea ce a provocat proteste in toata tara. Revoltele au dus la demisia Guvernului.