O gluma transformata intr-un pericol. O tanara din Olanda si-a invitat prietenii de pe o retea de socializare la petrecerea de ziua sa de nastere. Insa nu s-a asteptat ca acestia vor veni toti - cateva sute de oameni. Petrecerea a fost anulata, insa tinerii au declansat un adevarat haos pe strazi, pana cand au intervenit fortele de ordine.
Fortele de ordine din orasul olandez Haren au fost anuntate noaptea trecuta ca o multime galagioasa face ravagii pe strazi. Locuitorii s-au plans ca tinerii au incendiat mai multe masini, au aruncat obiecte explozibile si au stricat geamurile mai multor locuinte si magazine.
Ulterior s-a stabilit ca galagiosii venisera la o petrecere de ziua nasterii, dupa ce au citit pe Facebook ca o tanara ii invita. Chiar daca o stiau pe fata doar virtual, cei mai multi nu au ezitat sa vina la petrecere.
Speriata, fata a anulat evenimentul, iar invitatii, dupa ce au consumat bauturi alcoolice, au pornit pe strazi in cautare de peripetii. Chiar daca fortele de ordine au intervenit, nimeni nu a fost ranit sau retinut.


