O moldoveanca este acuzata in Italia ca si-a omorat copilul nou-nascut, aruncandu-l in masina de spalat.
Presa italiana noteaza ca tragedia s-a produs intr-o localitate din apropiere de Bologna. Cazul a iesit la suprafata dupa ce moldoveanca s-a adresat la medic cu o hemoragie puternica, de dupa nastere.
Intrucat femeia nega ca tocmai nascuse, politia i-a perchezitionat locuinta si a gasit nou-nascutul mort in masina de spalat. Ea urmeaza sa fie arestata. Presa locala precizeaza ca femeia locuia cu sotul sau si inca un copil, insa nu ofera mai multe detalii.


