Un post de televiziune din Statele Unite a transmis in direct sinuciderea unui om, fara sa vrea. Canalul efectua o transmisiune live de la urmarirea unui presupus infractor. Imediat, prezentatorul si-a cerut scuze de la spectatori pentru imaginile socante.
Aceasta a fost sinuciderea unui american transmisa in direct de postul de televiziune Fox News. Canalul transmitea o operatiune a politiei de urmarire a barbatului, care ar fi furat o masina.
Brusc, acesta s-a impuscat in cap. Prezentatorul a incercat sa intrerupa emisia, insa tehnicienii nu au oprit imaginile la timp. Astfel, intregul episod a ajuns pe micile ecrane, in plina zi.
Prezentatorul si-a cerut scuze.


